Обавештење о упису у први разред основне школе за школску 2022/2023. год.

children_I_smiling605x56077356

Основна школа „Иво Лола Рибар“ Александровац  обавештава родитеље будућих ученика  да 1. априла 2022. почиње  упис ученика у први разред основне школе за школску 2022/2023.год.

Упис у први разред 2022/2023. школске године  обавезан је за децу која до 1. септембра 2022.год. имају најмање  шест година и шест месеци а највише  седам година и шест месеци , дакле децу рођену у интервалу од 1.марта 2015.год. до краја фебруара 2016.год. Родитељи ове деце имају законску обавезу да упишу своје дете у први разред.
Испитивање све деце уписане у школу врше педагог и психолог школе.

Деца  која до 1. септембра 2022.г. имају  од шест година до шест година и шест месеци , дакле деца рођена од 1. марта  до 31. августа 2016. г., а чији родитељи желе да она раније пођу у школу, могу да се пријаве, како би школа за њих  организовала   проверу спремности за полазак у школу.

Ако дете старије од седам година и шест месеци због болести  или  других  разлога није уписано у први разред, може да се упише у први или одговарајући разред  на основу претходне провере знања.

Основна школа дужна је да упише дете које има пребивалиште на подручју школе.

Упис будућих ученика врши се од 1. априла до 31. маја у секретаријату школе,  сваког радног дана од 9,00 до 14,00 часова. Неопходна документација за упис је :

• доказ о здравственом прегледу детета;
  • уверење о завршеном припремном предшколском програму;
  • извод из матичне књиге рођених  и
  • доказ о пријави пребивалишта.

У договору са родитељима  школа може документацију да   прибавља електронским путем, у складу са Законом о  електронској управи.

Напомињемо да у нашој  школи у Александровцу за ученике првог и другог разреда функционишу два одељења продуженог боравка, а да  смо већ неколико година укључени у пројекат надлежног Министарства под називом „Обогаћен једносменски рад“, у оквиру кога се у школи  после редовне  наставе организује низ ваннаставних активности за ученике, у складу са њиховим интересовањима. За ученике првог и другог разреда  реализујемо пројекат „Тенис у основним школама“, у сарадњи са Тениским савезом Србије.

СВИМ   БУДУЋИМ   ПРВАЦИМА   ЖЕЛИМО   СРЕЋАН  ПОЧЕТАК  И  ПУНО   УСПЕХА У ШКОЛИ !