Обележавање Mеђународног дана борбе против вршњачког насиља

77456

Поводом обележавања Међународног дана борбе против вршњачког насиља, руководилац Тима за заштиту ученика од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања је чланове Тима упознао са дописом који је послала ШУ. Са предложеним активностима у оквиру Тима упознати су учитељи и ОС од петог до осмог разреда.

Активности поводом обележавања дана борбе против вршњачког насиља реализовали смо кроз радионице, ликовне изложбе, а чланови Ученичког парламента одгледали су филм ,,Дечја игра или вршњачко насиље“ (симулирана ситуација). У овом социјалном експерименту учествовали су полазници школе глуме. Циљ је био да се провери да ли и колико реагујемо када се вршњачко насиље дешава у нашој непосредној близини. Ученици парламента су са својим наставником развили дискусију на ову тему.

У среду 24. фебруара ученици су у школу дошли у розе маскама, са обученим розе дуксевима или розе мајицама преко дукса, које су иначе симбол борбе против вршњачког насиља у школама који се широм света обележава последње среде у фебруару